آدرس:

قبرس شمالی ، فاماگوستا، اسکله ، خیابان مصطفی اورهان ، پلاک 66

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

چرا دانشگاه های قبرس شمالی ؟

آموزش با کیفیت مطابق با استانداردهای بین المللی به زبان انگلیسی
برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد شناخته شده بین المللی
آموزش مطابق با سیستم اعتباری آمریکا و اروپا
اساتید و اعضای هیئت علمی مجرب و واجد شرایط در استانداردهای بین المللی
آموزش داخل دانشگاه با طیف گسترده ای از امکانات
شهریه مقرون به صرفه و هزینه پایین زندگی
امکانات عالی برای فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی
بیمه پزشکی ، توسط دولت قبرس شمالی تأمین می شود
نزدیکی سیستم حمل و نقل ، مغازه ها و سرگرمی ها به هم
اسکان در محوطه دانشگاه و اطراف شهر

سیستم آموزش عالی

شرایط پذیرش

دانشجویانی که موفق به تکمیل مدرک دیپلم (گواهی اخذ مدرک دبیرستان) یا معادل آن شوند ، واجد شرایط ورود به دوره های کارشناسی هستند. بعد از دبیرستان؛

طبق قوانین و مقررات شورای آموزش عالی (YOK) ترکیه ، فارغ التحصیلان دبیرستانهای ترکیه باید برای دستیابی به برنامه های آموزش عالی ، یک امتحان مرکزی تحت عنوان امتحان انتخاب دانشجویی (OSS) برگزار کنند.

طبق قوانین و مقررات شورای اعتباربخشی آموزش عالی جمهوری ترکیه قبرس شمالی (YÖDAK) ، فارغ التحصیلان دبیرستانهای قبرس شمالی باید در امتحانات دانشگاه مرکزی شرکت کنند ، همانند امتحان مرکزی که توسط فارغ التحصیلان ترکیه انجام می شود.

دانشجویان خارج از کشور واجد شرایط بودن می توانند برای دانشگاه اقدام کنند به شرط داشتن حداقل 12 سال تحصیلات پیش دانشگاهی و گواهینامه اخذ تحصیلات متوسطه بالاتر یا معادل آن.

علاوه بر شرایط ورود به دانشگاه ، شایستگی در زبان انگلیسی تعیین می کند که آیا دانشجویی می تواند مستقیماً وارد یک برنامه مدرک دانشگاهی شود یا یک یا دو ترم برنامه مقدماتی زبان انگلیسی را پشت سر بگذارد یا خیر. دانشجویان پذیرفته شده در یک برنامه دانشگاهی مدارکی را در مورد مدرک تحصیلی بین المللی شناخته شده زبان انگلیسی ارائه می دهند و یا یک امتحان انگلیسی را که توسط دانشگاه برگزار می شود ، می گذرانند.

برنامه ها و صلاحیت های ارائه شده

در شمال قبرس ، آموزش عالی در هر دو مؤسسه دولتی و خصوصی (در کل 8 دانشگاه) انجام می شود. آموزش عالی شامل کلیه برنامه های بعد از دوره متوسطه با حداقل مدت زمان دو سال می باشد. این سیستم متشکل از دانشگاه ها (ایالت و بنیاد) است. هر دانشگاه از دانشکده ها و مدارس متشکل از برنامه های دوره چهار ساله لیسانس و رشته های دیگر به شرح زیر است:

فوق دیپلم. مدرک کاردانی (بر اساس سیستم ایالات متحده) پس از اتمام موفقیت آمیز دو سال تحصیل در دانشگاه تمام وقت اعطا می شود. مدارک تحصیلی کاردانی به طور کلی ماهیت عملی دارند و دانشجویانی که با معدل نمره معدل مناسب فارغ التحصیل می شوند می توانند به یک دوره چهار ساله لیسانس مربوطه منتقل شوند.
مدرک کارشناسی. دوره های لیسانس هشت ترم (چهار سال) است. به طور کلی ، این برنامه شامل دوره های تدریس شده ، کار آزمایشگاهی و کارآموزی در موارد مناسب و یک پروژه فارغ التحصیلی بسته به حوزه رشته تحصیلی است. برای فارغ التحصیلی ، دانش آموزان به طور کلی برای ساعت فارغ التحصیلی نیاز به یک ساعت اعتبار تجمعی در مجموع 120 و معدل نمره تجمعی حداقل 2.00 دارند.
مدرک کارشناسی ارشد. دوره های کارشناسی ارشد معمولاً به مدت سه تا چهار ترم بوده و نیاز به تکمیل 21 ساعت اعتبار (هفت دوره کارشناسی ارشد) و پایان نامه دارد که باید در آزمون شفاهی دفاع شود. دانشجویان برای فارغ التحصیلی باید حداقل CGPA 3.00 کسب کنند. مدارک کارشناسی ارشد بدون عنصر پایان نامه نیز ارائه می شود و شامل تکمیل 10 دوره تحصیلات تکمیلی ، در مجموع 30 ساعت اعتبار و ارسال پروژه است. برای کلیه انواع برنامه ها ، دانشجویان بر اساس مدرک لیسانس (به طور معمول با CGPA 2.5) یا معادل آن پذیرفته می شوند.
کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA). کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی شامل معادل 14 دوره سه اعتبار (در مجموع 42 اعتبار) است که شامل یک پایان نامه شش اعتباری اختیاری است. این مدرک معمولاً در سه ترم به اتمام می رسد و در دوره های کارشناسی ارشد که شامل اصلی در مدیریت بازرگانی است ، می شود. تجربه حرفه ای قبلی یک مزیت محسوب می شود.
دکتر فلسفه (دکترا). مدارک دکترا نیاز به تکمیل 21 اعتبار با معدل حداقل 3.5 و ارائه و دفاع از پایان نامه دارد. یک داوطلب همچنین باید قبل از شرکت در آزمون شفاهی ، نشریاتی در رابطه با موضوع تحقیق خود منتشر کند که در یک ژورنال بین المللی (به طور خاص در فهرست استناد علوم گسترش یافته ، فهرست استناد علوم اجتماعی یا شاخص استناد به هنر و علوم انسانی) منتشر شده است. پذیرش بستگی به مدرک کارشناسی ارشد ، معمولاً با CGPA 3.00 یا معادل آن با سایر شرایط بستگی به بخش دارد.

سامانه ی درجه بندی نمرات

سیستم درجه بندی از 4.00 درجه میانگین درجه درجه آمریکا (GPA) پیروی می کند و نمرات نامه و امتیاز مربوط به آنها به شرح زیر است. به طور کلی ، معدل عمومی 2.00 و بالاتر از آن برای یک سال تحصیلی تصویب می شود. دانشجویی که دارای معدل متوسط برای یک ترم بین 3.00 و 3.49 باشد دانشجوی افتخاری در نظر گرفته می شود . دانش آموزانی که میانگین ترم آنها 3.50 یا بالاتر است ، به عنوان دانشجویان دارای افتخارات عالی معرفی می شوند.

لیست موسسات آموزش عالی شناخته شده در قبرس شمالی

Eastern Mediterranean University (EMU)
Girne American University (GAU)
Istanbul Technical University (ITU) – North Cyprus Campus
European University of Lefke (EUL)
Middle East Technical University (METU) – Northern Cyprus Campus
Cyprus International University (CIU)
Near East University (NEU)
University of Mediterranean Karpasia (UMK)

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی خدمات ما


راهنما مهاجرت به قبرس شمالی

چرا خانه هوشمند؟

چرا خانه هوشمند؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی


پروژه های سرمایه گذاری قبرس شمالی

چرا خانه هوشمند؟

چرا خانه هوشمند؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی


دانستنی های قبرس شمالی