آدرس

قبرس شمالی ، فاماگوستا، اسکله ، خیابان مصطفی اورهان ، پلاک 66

تماس واتساپ

مواد ، خواص ، و حرارتی (عملکرد ساختمان)

مواد ، خواص ، و حرارتی (عملکرد ساختمان)

متریالی که یک ساختمان (و مخصوصاً پاکت آن) ساخته شده است رابطه بین دمای بیرون و شرایط تابش خورشید و دمای داخلی ساختمانهای بدون تهویه مطبوع را تعیین می کند. در مورد ساختمانهایی که توسط یک سیستم مکانیکی گرم یا خنک می شوند ، مواد پاکت ، انرژی مصرف شده توسط سیستم را برای حفظ دمای داخلی در محدوده راحتی ، همانطور که در تنظیم ترموستات مشخص شده است ، تعیین می کند.
دمای بیرون و تابش خورشید از الگوهای چرخه ای روزانه پیروی می کنند. دمای بیرون حداقل طلوع آفتاب را دارد ، افزایش می یابد و در ساعات اولیه بعد از ظهر به حداکثر خود می رسد و سپس کاهش می یابد. از نظر کمی با یک میانگین (محدوده بین حداکثر و حداقل) و یک نوسان معین در حدود آن متوسط ​​مشخص می شود. انرژی خورشیدی که در طول روز به دیوارها و سطوح سقف برخورد کرده و جذب می شود ، باعث افزایش دمای متوسط ​​داخل ساختمان از میانگین فضای بیرونی می شود.
در حالی که هم دمای بیرون و هم الگوهای تابش خورشید از عوامل اقلیمی خارج از کنترل معمار هستند ، تفاوت عمده ای بین آنها از نظر قابلیت کنترل تأثیر آنها بر دمای داخل ساختمان و مصرف انرژی توسط سیستم های کنترل حرارتی مکانیکی وجود دارد. با استفاده از جزئیات طراحی ، کنترل تأثیر تابش خورشید بسیار راحت تر از شرایط دمای بیرون است.

منبع: Racomplex.com

برای دریافت اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code


دسته بندی پروژه ها


نرخ ارز لحظه ای


پروژه های سرمایه گذاری قبرس شمالی


راهنما مهاجرت به قبرس شمالی


دانستنی های قبرس شمالی

بازار و مراکز خرید قبرس شمالی

بازار و مراکز خرید قبرس شمالی

تامین آب آشامیدنی در قبرس شمالی

تامین آب آشامیدنی در قبرس شمالی

error: امکان کپی برداری وجود ندارد!