آدرس:

قبرس شمالی ، فاماگوستا، اسکله ، خیابان مصطفی اورهان ، پلاک 66

چرا قبرس شمالی را برای سفر انتخاب کنیم؟

چرا قبرس شمالی را برای سفر انتخاب کنیم؟

10 دلیل برای سفر به قبرس شمالی

10 دلیل برای سفر به قبرس شمالی کافی است قبرس شمالی جزیره ای تاریخی است که یکی از جادویی ترین مکان های دنیاست . قبرس شمالی جزیره ای پر رمز و راز است که عطر و بوی مدیترانه در آن موج می زند. با سفر به بهشتی ترین بخش مدیترانه بناهای تاریخی با بیش از ۱۰ هزار سال پیشینه، میراث فرهنگی برجسته و گنجینه های باشکوه انتظارتان را می کشد. با MAN Investment LTD همراه شوید تا با با دلایل سفر به قبرس شمالی بهتر آشنا شوید.

سواحل قبرس شمالی

1 . سواحل قبرس شمالی

قبرس با داشتن برخی از بهترین سواحل اروپایی، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در این قاره برای استراحت و انجام تفریحات آبی به شمار می‌آید. اکثر این سواحل دارای گواهینامه‌ی پرچم آبی هستند.

قبرس سومین جزیره‌ی بزرگ در دریای مدیترانه است و بسیاری از سواحل آن دارای گواهینامه‌ی پرچم آبی هستند. گواهینامه‌ی پرچم آبی به آن دسته از سواحلی اعطا می‌شود که استانداردهای زیست‌محیطی را رعایت کرده و آب‌های آن مناسب شنا کردن هستند. سواحل قبرس نیز موفق شده‌اند به‌طور پی‌درپی این گواهینامه را در مقایسه با دیگر سواحل اروپا به دست آورند.


طبیعت زیبای قبرس شمالی

2 . طبیعت زیبای قبرس شمالی

این جزیره به صورت بالقوه، بصورت کاملا بکر باقی مانده و فعالیت های توریستی صورت گرفته درآن، به مقدار کمی است آنچنان که هنوز سواحل بیابان مانند بزرگی با مایل ها ماسه تمیز و دست نخورده و آبی گرم دیده می شوند. قبرس شمالی نه تنها دارای طبیعتی زیباست بلکه دارای فعالیت های توریستی زیادی مانند تورهای برنامه ریزی شده نیز هست که پر انرژی ترین مسافرها را هم خسته می کند!


آب و هوای قبرس شمالی

3 . آب و هوای قبرس شمالی

آب و هوای قبرس با میانگین ۳۰۰ روز آفتابی در سال قبرس دارای آب و هوای بسیار معتدل می باشد که به همین دلیل در طول سال پذیرای مسافرین می باشد. در مرداد و شهریور، دمای هوا بین ۲۱ تا ۳۶ درجه سانتیگراد و دریا ۱۵ درجه و در بقیه ماهها بین ۲۰ تا ۲۷ درجه می باشد.


وجود گیاهان متنوع در قبرس شمالی

4 . وجود گیاهان متنوع در قبرس شمالی

پوشش گیاهی منحصر به‌ فرد و چشم‌ اندازهای بی‌نظیر طبیعی این جزیره، فرصت فوق‌العاده‌ای را برای ورزش‌ در دل طبیعت فراهم کرده است. از این رو، مشتاقان کوه‌نوردی، پیاده‌گردی و دوچرخه‌سواری در قبرس ناامید نمی‌شوند و به اندازه‌ی غواصان و شناگران، حتی شاید بیشتر، از سفر خود لذت می‌برند.


مکان های تاریخی قبرس شمالی

5 . مکان های تاریخی قبرس شمالی

مطمئنا یکی از مکان‌های مورد توجه شمال قبرس، شهر باستانی فاماگوسا است. گنجینه‌ای تاریخی از ویرانه‌هایی زیبا و معماری باستانی. شهر باستانی محصور شده مکان مناسبی برای بازدید مکان‌های تاریخی مانند مسجد سینان پاشا (کلیسای سن پیتر)، مسجد لالا مصطفی پاشا (کلیسای سنت نیکولاس)، کاخ سلطنتی، قلعه اتتلو و بسیاری دیگر از آثار تاریخی است.


تنوع غذایی در قبرس شمالی

6 . تنوع غذایی در قبرس شمالی

در قبرس هر جور رستورانی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود؛با تنوع بسیار در غذاها و نوشیدنی ها

غذاهای قبرس خوشمزه و سلامت هستند و از یونان و ترکیه الهام گرفته شده اند. در جنوب، غذاها کاملا مدیترانه ای  و همراه با میوه هایی مانند زیتون است که از درختان جزیره به دست می آید و لیمو همراه با گیاهان معطر از دامنه کوه ترودوس که طعم اشتها برانگیزی به گوشت مرغ، خوک، گاو و ماهی می دهد.

در شمال قبرس، غذاها نشانی از آشپزی خاورمیانه و آسیُای مرکزی دارد همراه با استفاده زیاد از گیاهان و گونه هایی مانند زعفران و پاپریکا که رنگ و طعم مطبوعی به گوشت می دهد. بسیاری از غذاها در قبرس شمالی با سس هایی سرو می شود که از گوجه و ماست تشکیل شده و همراه با برنج سرو می شود.

بخوانید: خوشمزه ترین غذاهای قبرس شمالی


مهمان نوازی قبرسی ها

7 . مهمان نوازی قبرسی ها

مهمان نوازی قبرسی ها زبانزد است. مردم محلی به خوش مشرب بودن معروف هستند و سرعت زندگی بسیار آرام و مطلوب است. هم زبان انگلیسی و هم زبان ترکی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.


آرامشی وصف نشدنی در قبرس 

8 . آرامشی وصف نشدنی در قبرس 

قبرس شمالی هنوز همان مدیترانه خاموش و آرامی می باشد که در ۴۰ سال پیش نیز بود. شما می توانید مایل ها ساحل شنی، کلیسا ها، قلعه ها و صومعه هایی را بیابید که کسی در آن اطراف زندگی نمی کند!


امتداد سواحل جزیره قبرس

9 . امتداد سواحل جزیره قبرس

قبرس هنوز راز کشف نشده مدیترانه است. انبوه و توده حجیم توریسم قبرس شمالی هنوز به اندازه زیادی روی جزیره تاثیر نگذاشته است. همراه با زیبایی طبیعی و منظره های رو به کوه و مناظری تکرار نشدنی.


تجربه بی نظیر غواصی در آب های قبرس

10 . تجربه بی نظیر غواصی در آب های قبرس

مکان‌های باستانی و کشتی‌های غرق‌شده‌ی فراوانی برای کاوش در زیر آب‌های قبرس پنهان شده‌اند. این جزیره با داشتن آب‌هایی با دمای حدوداً ۲۶ درجه‌ی سانتی‌گراد، مقصدی ایده‌آل برای غواصی به شمار می‌آید. این مقاله شما را با هر آنچه برای غواصی در قبرس نیاز است آشنا می‌کند.

اگر شما هم به قبرس شمالی سفر کردید، نظر شما چیه؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی خدمات ما


راهنما مهاجرت به قبرس شمالی

معماری اسلامی

معماری اسلامی

معماری منظر

معماری منظر


پروژه های سرمایه گذاری قبرس شمالی

معماری اسلامی

معماری اسلامی

معماری منظر

معماری منظر


دانستنی های قبرس شمالی

error: امکان کپی برداری وجود ندارد!