آدرس:

قبرس شمالی ، فاماگوستا، اسکله ، خیابان مصطفی اورهان ، پلاک 66

بیمه درمانی ، سلامت و بهداشت در قبرس شمالی

بیمه درمانی ، سلامت و بهداشت در قبرس شمالی

سلامت و بهداشت در قبرس

مرکز بهداشت ، درمان و سلامت   قبرس به دو بخش مراکز دولتی و خصوصی تقسیم میشوند.مراکز دولتی در شهر فاماگوستا در داخل محوطه دانشگاه دارای خدماتی کاملا رایگان برای دانشجویان اساتید و کارکنان و کادر دانشگاه میباشد.مراکز دولتی خارج از دانشگاه در شهرهای فاماگوستا گیرنه و لفکوشا نیز برای افراد دارای اجازه اقامت قبرس خدمات ارزانتری را  ارائه میکنند.مراکز غیر دولتی و خصوصی نیز برای دارندگان بیمه های تکمیلی معمولا درصدهای  متفاوتی از تخفیف در نظر میگیرند.

در فاماگوستا محوطه دانشگاه مجهز به یک کلینیک پیشرفته پزشکی میباشد که به صورت رایگان به دانشجویان خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه میکند و در صورت نیاز بیمار را به بیمارستان دولتی دانشگاه ارجاع میدهد.کلیه خدمات درمانی به صورت رایگان انجام میشود .در گیرنه و لفکوشا نیز مراکز فوق تخصصی و کلینیکهای مجهزی مشغول به کار هستند. به طور کلی با توجه به افزایش جمعیت قبرس  خصوصا مهاجرین در  2 سال اخیر، دولت برنامه های جدید برای ارائه خدمات درمانی بهتر به متقاضیان در نظر گرفته است.

بیمه درمانی در قبرس

استانداردهای مراقبت پزشکی در قبرس شمالی در مقایسه با بسیاری از کشورها بالاست. تعداد بیمارستانهای دولتی و کلینیکهای خصوصی موجود با توجه به جمعیت اندک ان زیاد است و اکثر انها دارای تجهیزات پزشکی مناسب هستند. همچنین تعداد زیادی درمانگاه و نیز مجهزترین تجهیزات جهت جراحی های دندانپزشکی و چشم پزشکی در قبرس شمالی وجود دارند.این در حالی است که هزینه اقدامات پزشکی در قبرس شمالی خیلی بالا نیست. افراد  میتوانند با استفاده از انواع بیمه های تکمیلی، ویا استفاده از بیمه ضمن کار،از خدمات بیمه های درمانی بهره مند شوند.

شهرهای اصلی قبرس شمالی مانند فاماگوستا ، گیرنه و نیکوزیا مجهز به بیمارستانهای دولتی مجهزی میباشند. در حال حاضر بیمه سلامت در قبرس شمالی اجباری نیست. اما دولت در حال برنامه ریزی جهت اجباری شدن بیمه سلامت میباشد که درامد حاصل از ان به بهبود امکانات پزشکی در جزیره نیز کمک میکند.

داروخانه های قبرس شمالی به لحاظ فروش تک نسخه ای دارو و یا هر تعداد بیشتری که شما بخواهید شهرت دارند انها مجوز فروش قرص و داروهایی را نیز جهت حیوانات خانگی شما دارند که میتواند شما را از مراجعه به دامپزشک جهت درمان کک و کنه بی نیاز کند.هزینه های دارو در مقایسه با انگلیس و المان بسیار پایین تر است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی خدمات ما


راهنما مهاجرت به قبرس شمالی


پروژه های سرمایه گذاری قبرس شمالی


دانستنی های قبرس شمالی